Bedeni eridi, azmi sapasağlam… Ebu Ubeyde’de 200 günde büyük değişim

 • HABER7

Terör devleti İsrail’in her yeri bombaladığı, ağır ambargo uyguladığı, gıda ve tıbbi hiçbir malzemenin girişine müsaade etmediği ve bütün savaş suçlarını işlediği Gazze Şeridi’nde 200 gündür zorlu şartlarda direniş sergileyen Filistinli savaşçılar dünyaya harp dersi veriyor. İsrail ordusunun en gelişmiş teknolojik cihazlarla donatılmış ordusunu, yer altı tünellerinde geliştirilen mütevazi savaş ekipmanlarıyla vuran mücahidler, 41 kilometre uzunluktaki Gazze Şeridi’ndeki bütün cephelerde destansı fakat oldukça zorlu şartlarda mukavemet sergiliyor.

EBU UBEYDE’DE 200 GÜNLÜK DEĞİŞİM

Gazze’de kurtuluş savaşı veren Kassam Tugayları’nın Askerî Sözcüsü Ebu Ubeyde 7 Ekim’den bu yana yaptığı çıkışlarla hür vicdanların sesi olurken, savaşın 200 günlük zorlu seyri Ubeyde’de ciddi fiziki değişime yol açtı. Ebu Ubeyde’nin 6 ay önce yaptığı askerî bildiri ile, savaşın 200’üncü günü dolayısıyla yaptığı konuşmadaki görüntüsü, Kassam Sözcüsünün ciddi derecede kilo kaybı yaşadığını gösterdi.

Ebu Ubeyde’nin 6 aylık fiziki değişimi, Gazze’deki Filistin halkının yaşadığı zorlukları direnişçilerin de yaşadığını yansıttı.

GÜNLER AZMİNDEN DEĞİL BEDENİNDEN YEDİ

Ubeyde’nin yaşadığı kilo kaybıyla ilgili Kassam Tugayları’ndan da bir paylaşım geldi. Kassam Tugayları’nın resmi Telegram hesabından, Ebu Ubeyde’nin 28 Ekim 2023 ve 23 Nisan 2024’te gerçekleştirdiği iki konuşmasının ekran görüntüsü paylaşıldı. Ubeyde’nin zayıflaşmış haliyle ilgili paylaşımda, “Günler senin bedeninden yediler ama azim ve kararlılığından yemediler. Erkeklerin onuru, namusu, dini, ülkesi için pazarlık yapmayacağını öğrettin bize. Selam sana Ebu Ubeyde” ifadeleri yer aldı.

Gazze’deki korkunç katliam saldırılarına rağmen, hayatta kalmayı başaran Kassam Tugayları’nın tepe yöneticilerinden Ebu Ubeyde ile ilgili İsrail’in dezenformasyon ekiplerinin “Gazze’de değil, konuşmalarını Katar’dan yapıyor” şeklindeki yalanı da bu görüntüyle çürütülmüş oldu.

Gazze topraklarını Gazze’de savunan Kassam Tugayları’nın sözcülüğünü yapan Ebu Ubeyde’nin ana vatanından ayrılmadığı ve İsrail’in asla ulaşamadığı mühendislik harikası mahiyetindeki tünellerde savaşı sürdüren mücahidlerle birlikte olduğu teyit edildi.

__________

200. GÜN KONUŞMASI

Ebu Ubeyde, İsrail’e karşı yenilenen biçimlerde saldırılar hazırladıklarını belirterek, İsrail’i bölgeden süpürüp atmak için mücadele ettiklerini vurgulamıştı.

 

“BAHREN VE BERREN VE CEVVEN!”

Ebu Ubeyde’nin 200 günü aşan Aksa Tufanı savaşı sürecinde gerçekleştirdiği askerî bildirilerden bazıları şunlar:

YILIN EN ÇOK KONUŞULAN İSMİ OLDU

Gazze’de İsrail ordusunu avlayan Kassam Tugayları’nın Sözcüsü Ebu Ubeyde, 2023 yılında en çok konuşulan isimleri arasında yerini almıştı. Cesur ve tesirli konuşmasıyla dikkat çeken Ebu Ubeyde, Müslüman çocuklara rol model olmuştu.

 • Hanzala’nın ardından Filistin direnişinin sembolü oldu.

   

 • Güçlü hitabeti ve üstün belagatiyle Kassam Tugayları’nın haklı mücadelesinin dünyada yankılanan sesi oldu.

   

 • Ebu Ubeyde’nin video oyunu yapıldı.

   

 • Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde’nin kitapları yazıldı, çizgi romanlara konu oldu. 

   

 • Ebu Ubeyde ile ilgili çok sayıda sanat çalışması yapıldı, resimleri çizildi, animasyonları yapıldı ve karikatürleri yayınlandı.
   
 •  

 • Çocukların özendiği ‘süper kahraman’ oldu. Küçük çocukların, keffiye giyerek Ebu Ubeyde’ye benzemeye çalışması dikkat çekti.

   

 • Türkiye’nin ve dünyanın birçok şehrinde posterleri asıldı.

   

 • Sözlerinin doğruluğu sebebiyle İsraillilerin bile güvenini kazandı.
KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir